mgr Katarzyna Boryczka

Psycholog – specjalista psychologii klinicznej dzieci i młodzieży I stopnia, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień oraz edukacji i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju.

Z wykształcenia jestem psychologiem. Odbyłam liczne staże kliniczne m.in. na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży w Gnieźnie, na oddziale neurologii i neurochirurgii w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu oraz na oddziale psychosomatycznym w Szpitalu Kardynała St. Wyszyńskiego w Warszawie. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie kliniczne i terapeutyczne w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, które zdobyłam w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Pile, w Centrum Diagnozy i Terapii BBJ oraz na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Złotowie. Zajmowałam się terapią i diagnozą sytuacji dzieci i rodzin przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Złotowie. Obecnie stale współpracuję z Ośrodkiem Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 w Złotowie w zakresie diagnozy dzieci i poradnictwa. Pracuję jako psycholog i psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego w Centrum Medycznym Spamed w Sępólnie Krajeńskim. Posiadam status biegłego sądowego w zakresie opiniowania rodzin, dzieci, młodzieży w sprawach rozwodowych, regulacji kontaktów, mediacji i od ponad 10 lat- pełna współpraca z wydziałami rodzinnymi i nieletnich sądów w Złotowie, Chodzieży, Pile, Wałczu i Trzciance. Jestem konsultantem w zakresie psychologii dzieci, młodzieży, współpracuję z TV Asta Piła. W ramach współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Adopcyjnym w Poznaniu i Pile prowadzę szkolenia w zakresie rodzicielstwa zastępczego dla rodzin zastępczych/ adopcyjnych.

Prywatnie jestem mamą ukochanego Mieszka oraz pasjonatką jeździectwa.

  • Psychologia

    Psychologia jest nauką zajmującą się prawami rządzącymi psychiką i zachowaniem człowieka. Bada wpływ zjawisk psychicznych na relacje międzyludzkie oraz interakcje z otoczeniem.